Naše lásky

Co pro vás znamená láska? Protože pro někoho láska neznamená vůbec nic. Někdo prostě chce být sám a vyhovuje mu to tak. Třeba se někdo už nechce zamilovat. Něco podobně, jako to mám já. Jsem hodně zklamaná láskou, že mám strach se znovu zamilovat. Zatím nepotřebuji cítit lásku k muži a být do něj zamilovaná. Navíc možná má ten člověk právě nějaké špatné zkušenosti s láskou, takže už nikoho do vztahu nechce. Jenomže když to tak vezmu obecně, tak láska není jenom láska mezi mužem a ženou. Nemyslím pouze lásku v takovém mileneckém poměru, jak si myslíte. Vždyť existuje opravdu mnoho druhů lásek.

Co pro vás znamená láska?

Co byste řekli třeba například na lásku mateřskou? Podle mého názoru je mateřská láska opravdu ten nejsilnější cit, co může žena mít. Tedy myslím, že hlavně matka. A máte vůbec děti? Pokud máte děti a milujete je, tak mi jistě dáte za pravdu, že mateřská láska je opravdu dokonalá a krásná. A je to nádherný cit a jsem hodně opravdu z toho smutná, když třeba někdo dítě odloží a dá ho do baby boxu. Myslím si, že tohle by se dít nemělo.

Láska je krásný cit.

Pokud žena dítě chce, tak je to v pořádku. Když to ale ještě více shrnu, tak také existuje jiný druh lásky a to takový, třeba ke zvířeti. Já jsem kdysi měla dvě kočky. Opravdu jsem ty kočky zbožňovala a milovala jsem je. Měla jsem je čtrnáct let a tu druhou kočku patnáct let. Bohužel byly už staré, tak samozřejmě zemřely. Ale bylo to pro mě opravdu hrozné, jako kdyby umřel můj milovaný člen rodiny. A od té doby jsem ještě měla dvě kočky, ale už jsem je nedokázala tak moc milovat jako ty předchozí kočky. Myslím si, že láska k nějakému zvířeti asi nemůže být znovu tak velká, jako třeba kdysi byla předtím. Nevím jak vy, ale já jsem to tak měla. I nyní mám kočku od malého kotěte. Mám ji moc ráda, ale bohužel ne tak moc, jako když jsem měla ty dvě kočky, když jsme byla dospívající.