Vždy si můžeme přilepšit půjčkou

Pokud mezi sebou hledáme lidi, kteří vedou spokojený život, měli bychom je hledat mezi lidmi, kteří dokážou se svými příjmy bez problémů vycházet. Jistě, ani solventnost není u lidí ještě zárukou štěstí, ale je jisté, že kdo tře bídu s nouzí nebo na tom aspoň není nijak valně, ten si určitě spokojeně nežije. Protože kdo si dost nevydělává, ten zkrátka nemá prostředky na to, aby si nakoupil vše, co je mu potřeba. A jakýkoliv nedostatek je zdrojem nespokojenosti, která určitě nepůsobí na nikoho příznivě.

Lidé to vědí. Vědí, že bez peněz není život žádný život, a z toho důvodu se také snaží o to, aby si vždy vydělali dost a k tomu aby ještě v ideálním případě dokázali nakopit nějaké ty finanční rezervy takzvaně pro strýčka Příhodu, tedy pro situace, kdy se jim nenadále přestane dařit.

rozbité prasátko

Ovšem snaha někdy nestačí. Ani hodně pracovití lidé nemají záruky, že se jim povede vždy ideálně. I ti nejpilnější a nejpřičinlivější z nás se mohou někdy do potíží dostat. A nastane-li taková situace, musí hledat další zdroje.

Jenže peníze nerostou na stromech ani se nepovalují na ulici. A nikdo je také nikomu jen tak nedá. Peníze jsou potřeba všem a každý si je tedy hlídá. A nanejvýš je někomu půjčí.

Ovšem ani získání půjčky není u mnoha lidí prosté. Jistě, mohou žádat v bance o vhodnou nabídku, ale to neznamená, že ji také dostanou. Půjčky od bank jsou tu totiž pouze pro lidi bonitní, tedy ty, kteří svými příjmy a registry dlužníků dokážou přesvědčit o tom, že vše půjčené dohodnutým způsobem splatí.

srovnané mince

A ti, kdo nedají dost velké záruky? Ti se mohou s bankovními půjčkami rozloučit. A jestli jim ještě zbývá nějaká jiná volba, je to jedině hypotéka bez dokládání příjmů. Protože tu nabízí nebankovní společnost za daleko snáze splnitelných podmínek. A když se tu dá takové společnosti snadno vyhovět, spíš si tu někdo v nouzi přijde na potřebné peníze. S nimiž je život zase dokonalejší.

Problém půjček a naší zadlužeností

Dnešní doba je taková, že lidé si berou neustále více půjček! Nezvládají potom půjčku vůbec splácet. Spoustu lidí má rádo žít na vysoké noze a chtějí si kupovat cennější věci, a nejhorší na tom je, že danou věc chtějí hned, proto využijí půjčky, která jim umožní si danou věc koupit. Pak slyšíme neustále o hypotékách a spotřebitelských úvěrech, jak jsou vysoké úroky, ale i přesto si lidé půjčku neustále berou. V reklamách často slýcháme, jak jsou půjčky výhodné a hned si máme o půjčku zažádat a na nic nečekat. Proto lidé i z takových reklam, které je navnadí nakonec zjistí, že půjčka je opravdu výhodná a letí pro ni. Jenomže potom zjistíme, že nemáme na splátku a nenapadne nás nic jiného než si vzít půjčku další.

Peníze

A jak se říká, tak dlouho si budeme brát další a další půjčky, až se ucho utrhne. A už vůbec se nám reklamy nezmiňují o tom, že se nepozorní nebo nezodpovědní lidé také mohou předlužit, a tak dlouho vytloukat klín klínem, až se podobně jako u toho džbánu z lidové moudrosti ucho utrhne. V reklamě nám nikdy neřeknou, jak vysoké úroky jsou, ani nám neřeknou, že půjčku musíte vrátit, protože někteří lidé si myslí, že když si vezmou půjčku, že jí už nevrátí, ale tahle úvaha se nikdy nestane. Domů nám bude chodit upomínka jedna za druhou, než dojde například i k exekuci a strhnou nám peníze z účtu nebo přijde exekutor a zabaví nám majetek. Vždycky je dobré, než si půjčku vypůjčíme spočítat kolik máme třeba našetřeno peněz, kolik nám zbyde na domácnost a jiné potřebné věci, když budeme splácet půjčku.

Ruce

V České republice je zadluženost vysoká a převážně v každé rodině je úvěr nebo hypotéka, protože lidé nevydělávají zase tolik peněz, aby si hned ze dne na den koupily dům nebo vilu. Jednodušší pro nás je, když chceme třeba lepší auto a hned, tak nečekáme ani minutu a letíme pro půjčku. Hodně z nás dělá i další zásadní chybu kupovat vánoční dárky za půjčku, místo toho, aby lidé celý rok odkládali svoje našetřené peníze, tak vše utratí a půjčí si zbytečně na dárky, které musí po celý rok splácet a jde to, tak každý rok pořád dokola. Proto je lepší nejdříve zvážit zda pro nás je momentálně půjčka vhodná nebo nikoliv, ať zbytečně nejsme zadlužení kvůli naším hloupostem.

Hypotéka na dům

Patřím k těm lidem, kteří nemají rádi žádné půjčky nebo nějaké hypotéky. Jenomže opravdu někdy v životě nastanou chvíle, kdy se člověk prostě musí taky zadlužit, aby mohl žít důstojný život nebo takový život, jaký si přeje mít. A já jsem taky byla v takové situaci, takže jsem přemýšlela, jak budu dál postupovat. Půjčka? Anebo hypotéka? A opravdu dlouho jsem přemýšlela, jestli s přítelem jít do toho, že si vezmeme nějakou hypotéku.

Pro mě jsou peníze důležité.

Protože s přítelem jsme chtěli stavět dům, ale nakonec jsme si to rozmysleli. Bylo by to opravdu na dlouho a taky jsme si řekli, že by nás to stálo opravdu hodně peněz. Protože jsme si s přítelem řekli, že místo hypotéky si raději pořídíme třeba nějaký starší dům. Samozřejmě na hypotéku, ale bude to samozřejmě trvat taky krátce, protože nebudeme muset nic stavět. A takhle vlastně koupíme jenom dům, který se maximálně opravíme, ale zařídíme si ho taky podle sebe. A řekla jsem si, že hypotéka bez příjmu by mohla být pro nás opravdu ideálně. A ptáte se, jak jsem na hypotéku bez příjmu přišla?

Bez peněz se těžko žije.

To zcela náhodou. Byla jsem zrovna v bance a čekala jsem ve frontě. Byly tam stojánky s letáky a reklamou. Tak jsem si vzala jeden leták, abych se nenudila. A právě ten zmíněný leták byl s hypotékou, která je hypotéka bez příjmu. Chvíli jsem nad tím přemýšlela a řekla jsem si, proč ne. A tak jsem se s přítelem ještě doma domlouvala, jestli bychom nezkusili tuto hypotéku. A musím uznat, že jsem s přítelem udělala dobře, protože v bance nám taky řekli, že hypotéka bez příjmu je velice oblíbený finanční produkt a je lehce dostupná. Je mnoho druhů hypoték, jako například hypotéka na pozemek nebo hypotéka bez příjmu, která je polární. A jakou hypotéku byste si vzali vy? Líbila by se vám hypotéka bez příjmu https://nebankovnihypoteky.net/hypoteka-bez-registru/? Věřte mi, že hypotéka bez příjmu vás jistě zaujme a zkusíte to.

A co sousedé?

u uiv=“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Snad každý by dnes nejraději věděl, jak na některé věci vyzrát. Často se lidé ptají, jak jdou na dané věci například u sousedů. Napadlo vás taky, jak na to jdou u sousedů? fahd Pokud budete odvážní, určitě se můžete vašich sousedů zeptat, jak to dělají, že danou krizi tak dobře zvládají. Je možné, že vám poradí, ale je také možné, že si danou věc budou chtít nechat pro sebe. Vždy je to zejména o tom, jaký vztah s danými sousedy máte. Pokud máte vztah dobrý, je možné, že se s vámi rádi podělí o to, jak to v této těžké době zvládají. Jestliže ale vztahy dobré nemáte, raději nepočítejte s tím, že byste dostali nějakou radu, které byste se mohli chytit.

počítání peněz

Lidé se snaží pomáhat si jakkoliv to jen jde a to včetně toho, že se zkusí zeptat svých sousedů na radu i když to pro jejich hrdost nemusí být snadné.

Někteří lidé mají se svými sousedy natolik dobré vztahy, že kdyby bylo nejhůř, daní sousedé by byli schopni podat pomocnou ruku. Je ale jasné, že něco takového očekávají i oni od vás. Pokud jim v případě potřeby pomocnou ruku nepodáte, když oni ji podali vám v době, kdy jste potřebovali, věřte, že to na vaše sousedské vztahy bude mít opravdu vliv a je možné, že vám daní sousedé již nikdy nebudou chtít pomoct.

Už několik stovek let se říká, že bychom si všichni měli vzájemně pomáhat a to k tomu, abychom se měli lépe. Jsou lidé, kteří něco takového ještě stále nepochopili a mělo by se udělat vše proto, aby to daní lidé začali chápat, protože jedině pokud se všichni semknou a pomohou si, je možné všechno překonat.

dobrý nápad

Peníze mnohdy nejsou řešením daných situací. Právě ty mohou člověka dostat tak maximálně do dluhu. Je proto potřeba některé věci vyřešit jinak, než finančně a to například sousedskou výpomocí. Je dobré mít se na koho obrátit a to zejména v těžkých časech. Sousedé jsou mnohdy lidé, kteří vám rádi pomohou, pokud to mezi vámi bude dobré.

Také nerozumíte investicím?

Přiznávám se, že mi z pohledu našeho finančnictví nejlépe vyhovovala doba v prvních letech po samotové revoluci. Sice jsem si tehdy mohl našetřit jen málo, zejména z pohledu dneška, ale pak jsem s takovými nabytými penězi zamířil do finančního ústavu, tam si je vložil na vkladní knížku a později na účet nebo si za ně koupil depozitní certifikáty a měl jsem zaručený jasně daný úrok. A byť se říká, že i při tehdejších velkých úrocích znehodnocovala takto uložené úspory inflace, vypadalo to dobře. Vždyť ty úroky bývaly třeba i více než desetiprocentní!

různé mince

A tak jsem si spořil. Uložil jsem si peníze a v dohodnutém termínu nebo kdykoliv je měl zase k dispozici i s úroky. Které byly sice čím dál nižší, ale byly. Než přišla předminulá vláda sociální demokracie, která natiskla a do bank nastrkala tolik peněz, že už o ty od nás, drobných střadatelů, nebyl zájem.

Dnes nám tedy banky nabízejí účty, ale neúročí je. A abychom neprodělávali, máme prý investovat. Máme prý své peníze sami do něčeho vkládat, a doufat, že se nám tyto vrátí i s nějakým úrokem. Což se ale velice často nestává, a většina normálních lidí, která investovala přímo, o své peníze zčásti nebo i docela přišla. Protože investice nejsou na rozdíl od vkladů na účtech pojištěné.

mince EU

A co mají dělat ti, kdo nechtějí, aby se jejich peníze znehodnocovaly na účtech nebo podobných jistých finančních produktech, ale také se obávají, aby nevložili svou trochu peněz do něčeho, co se zhroutí a vklady zmizí v nenávratnu? Pro ty je tu dost možná tím nejlepším řešením investice do fondu. Protože fondy by měly být řízeny někým, kdo tomu rozumí líp než my prosťáčci, a hlavně je tu riziko ztrát rozděleno tím, že jsou peníze investovány do různých investičních možností. A tak se vždycky aspoň něco vrátí. Nebo by se mělo vrátit. A my si tak můžeme vybírat z fondů, u kterých sice také nezbohatneme, ale máme aspoň špetku naděje.

Když se v podnikání prodělává

Kdo podniká, ten tak činí hlavně proto, aby si na sebe vydělal. To je něco naprosto samozřejmého, protože ten, kdo si na sebe nevydělá, nemůže normálně žít, a to platí pochopitelně i pro soukromé podnikatele.

Byznys tedy musí vynášet. Není vyhnutí. Jenže je tu celá řada potenciálně hrozících komplikací, a tak se někdy klidně stane, že měla nějaká aktivita něco vynést, ale nevynesla. Někdy se prostě nedostaví očekávané a žádoucí zisky, a pak to má soukromník logicky těžké, protože nemá z čeho financovat další provozování svého byznysu a také nemá vlastně ani žádné peníze pro svoji osobní potřebu.

dolary USA

Ale tak to samozřejmě nelze nechat. Prodělečné podnikání nelze považovat za něco normálního, v tom nemá smysl pokračovat. A když jsou pro žádoucí změny potřeba další peníze, nedá se dělat nic jiného, než si ony potřebné peníze půjčit. Někde, kde je člověku poskytnou, a to za dostatečně výhodných podmínek.

dolary vějíř

A proto žádají mnozí podnikatelé o pomoc nebankovní sektor. Ne proto, že by tu tento neměl alternativu, ale proto, že je to často ta jediná cesta, jak si k potřebným finančním prostředkům přijít. Banky totiž podnikatelům v obtížné situaci obvykle nepůjčují, ty nedají peníze z ruky, dokud se neujistí, že je dostanou i s příslušnými úroky či poplatky zpátky. Zatímco nebankovní společnost ochotně půjčí i nedokonalým žadatelům, pokud jsou tito majiteli nemovitosti vhodné k využití jako záruka splácení. Zde nabízená hypotéka bez doložení příjmu je tedy půjčkou, u níž nemovitá záruka splácení do značné míry nahrazuje vysoké příjmy, registry dlužníků a další záležitosti. A kdo takovou záruku nabídne, tomu tu půjčí, a to klidně i značnou sumu peněz. Které lze splácet tak dlouhodobě, že je možnost takovými penězi vylepšit svou situaci a začít zase podnikat efektivně. A taková spása je pochopitelně pro mnohé podnikatele dokonalá, přímo nenahraditelná.

Podnikání nebývá snadné

I když jsou soukromí podnikatelé mnoha našinci vnímáni jako úspěšní lidé, kteří si svým byznysem přicházejí na velké peníze, jež https://www.levneknihy.cz/peter-dyckhoff/jak-nalezt-cestu/146002 jim umožňují vést život v luxusu, neodpovídá realita mnohých z našich soukromníků takovým představám. Vedle těch, jimž se v podnikání skutečně daří, jsou tu totiž i ti, kterým se zase až tak skvěle nevede, a dokonce i ti, kteří mají sto chutí na své podnikání rezignovat, když vidí, jak se to nevyvíjí ani trochu dobře.

Zkrátka jsou i podnikatelé jenom lidé. A i jejich firmy sice mohou, ale také nemusí být zisk přinášející. A je pochopitelné, že když se některému podnikání nedaří tak, jak by to bylo žádoucí, je třeba to změnit. Nikdo přece nebude podnikat se ztrátou, nikdo se nebude stavět na vlastní nohy, aby ho to poškodilo nebo dokonce zničilo.

mexické mince

Ale jak se překonávají těžké časy, jež mohou někdy na kohokoliv z podnikatelů dolehnout? Jak se realizují žádoucí změny, které by měly odstranit nedostatky a podpořit vše, co je tu pozitivní a nadějné? Často jedině s využitím investic. Na které se ale leckomu z podnikatelů nedostávají peníze.

A co s tím? Kde vzít nedostačující peníze, aby už tyto nechyběly? Logické je, že si je podobní podnikatelé musí často někde půjčit. Jenže když dotyční o půjčky usilují, nejednou narazí. Nemají prostě dost vysoké příjmy, mají záznamy v registrech dlužníků, exekuce… A někomu takovému opatrní bankovní úředníci půjčku neposkytnou.

mix bankovek

Ale i v takových situacích se dá řešení nalézt. Říká se mu nebankovní hypotéka bez registru a jde o půjčku, která je lehce dosažitelná i pro podnikatele se skutečně zásadními problémy. Protože co vlastní kdekdo z podnikatelů? Přece nemovitost. A když se dá taková nemovitost u nebankovní hypotéky do zástavy, nic nebrání poskytnutí právě takové půjčky. I kdyby měl podnikatel nízké příjmy a záznamy v registrech dlužníků, tady uspěje. A bude mít peníze na to, aby dal vše, co je třeba, do pořádku.