Co škodí našemu zdraví?

Žít zdravě chce opravdu každý, ale jen málokdo takhle vážně žije. Není to ale tak náročné. I přesto si hodně lidí myslí, že žít zdravě bere hodně peněz a času ale není tomu tak. To, že sníte za den více zeleniny nebo ovoce vám rozhodně peníze nevezme. Podívejte se, kolik stojí maso. To je ale také zdravé, jen pokud přílohu vyměníte za salát, bude to třeba mnohem lepší než nějaké smažené hranolky k vašemu masu. Jíst zdravě nemusí nutně znamenat být vegetarián nebo dokonce vegan. Je to nějakým způsobem zdravější ale pouze v případě, kdy nahradíte dostatečným množstvím bílkovin. Jinak to nemá smysl. Maso je tučné a obsahuje velké množství tuku, takže pokud ho nahradíte něčím jiným, vaše tělo vám poděkuje, to mi věřte. Ovšem není to také jen jíst zdravě, musíte se o své tělo starat také zvenčí, na to nesmíte zapomenout.

zdraví

Správný pohyb je pro tělo mnohem víc zdravý než nějaká zelenina. Samozřejmě nesmíte jíst každý den chipsy, ale pokud budete jíst normálně a cvičit, rozhodně to stačí a je to fajn začátek. Nemusíte tvrdě posilovat a hubnout, jen se hýbejte. Je to lepší pro vaše svaly a kosti, ale i pro správný metabolismus a takto také rozhýbete střeva a budou rychleji pracovat.

sport

Navíc budete večer chodit spát tak správně unavení, což je fajn a budete mít dobrý pocit, to vám klidně zaručím úplně vším, co na světě existuje. Mimo to vám správný pohyb pomáhá k tomu, abyste více bojovali proti nemocem a měli vyšší imunitu a obranyschopné tělo. Protože stačí chodit na procházky do lesa a nadýchat se čerstvého vzduchu a máte o něco lepší imunitu. Pak, jak všichni budou mít chřipku budete šťastní, že jste jediný, kdo je zdravý a nemusí si co minutu utírat nos. Také je hlavní nekouřit a nejlépe ani nepít alkohol. Alkohol je menší zlo, ale kouření je opravdu něco, na co byste měli zapomenout. Není to dobré pro vaše plíce a můžete mít v budoucnu rakovinu.