Proč dát přednost batohům před taškou

http://www.muzeumprahy.cz/sbirka-na-opravu-jedinecneho-osobniho-rychlikoveho-vozu-calm-z-roku-1936/DOMAIN_RESERVATION/login/%3Flang%3Dcz 0.0001pt“>Prakticky o nich v terénu nevíte

Batoh fixovaný na zádech dvěma popruhy vás v terénu nezklame. Sedí spolehlivě na svém místě, ovšem podstatné na tom je to, že je umístěný na zádech. Záda jsou totiž částí těla, kterou bezprostředně nevnímáme svými smysly, víme, že existuje a že nám pomáhá udržet stabilitu polohy těla, ale co vnímáme zejména zrakem, jsou ruce, břicho, hrudník a přední část nohou. Kdybychom měli břemeno na břiše nebo připevněné na nohou či na rukou, bude nám překážet, batoh na zádech vám překážet bude jen zcela výjimečně a můžete s ním podnikat bezpečnou chůzi i v obtížnějším terénu, shyby, kleky, sedy, můžete se skrčit i narovnat, uhnout do stran, předklonit se a zaklonit a batoh vás nezklame. Nic takového nelze očekávat od žádného jiného zavazadla.

muž s batohem

Máte volné ruce

Mít volné ruce je obrovské plus v obchodech, při pohybu na ulici, při kontaktu s úředníky a samozřejmě kdekoli v přírodě, kde se pohybujete pěšky, na koloběžce, na kole, na mopedu, na in-line bruslích i na skateboardu. S volnýma rukama jste lépe chráněni před pády, lépe balancujete v hůře schůdném terénu, a pokud ukládáte do batohu nákup, bude tu více v bezpečí, na rozdíl od nákupních tašek, kde stačí málo, a obsah tašky se vysype na zem.

žena s batohem

Potisk batohu

Batoh se k potisku přímo nabízí, je to poměrně velká volná plocha, kam se vejde jednoduché logo, anebo zcela originální návrh námětu vašeho jedinečného životního stylu. Můžete prostřednictvím potisku dát najevo lidem svůj postoj vůči některým sportovním odvětvím, přírodě, technice, mezilidským vztahům atd.

Barva batohu

Nezapomínejte ani na barvu potahu batohu s potiskem a klidně dejte přednost barvám sytým, pastelovým, které vám budou dělat radost a zároveň vás lépe zviditelní v terénu. Barvu batohu můžete volit jak podle vašeho oblečení, tak i prostředí, v němž se budete pohybovat, např. velmi kontrastní a poutavé je vyjet na kole do přírody s batohem červeným a batoh zelený, oranžový a žlutý rozhodně nepřehlédnete při nákupu v obchodním centru.