Máme doma zeolit proti zápachu

Zvířecí toalety

Každý, kdo měl někdy doma zvířátko, které je chováno pouze v bytě či v domě, se potýkal s řešením, jak co nejlépe eliminovat zápach ze zvířecích toalet. Výhodu v tomto směru mají pochopitelně majitelů psů, kteří je venčí mimo dům, a tím pádem není nutné žádnou vnitřní toaletu řešit, ovšem takové kočky chované v bytě někdy přinesou celou řadu starostí. I když jsou kočky velmi čistotné a obvykle vykonávají potřebu na jednom místě, je velmi zásadní vybrat to správné stelivo. Ale i ty nejdražší a nejlepší zcela nepokryjí nepříjemný zápach a s tím vám může vypomáhat právě zeolit. Ten je pro absorpci pachů přeborník.

domácí zvířata

Obuv

Někteří lidé mohou chodit celý den v silonových ponožkách a v uzavřené obuvi a večer po příchodu domů si mohou ponožky připravit klidně na druhý den, protože jim chodidla vůbec nezapáchají. Pak jsou ale jedinci, kteří se půl hodiny prochází v parku v prodyšných botách a odér z chodidel je natolik silný, že je to nepříjemné každému, kdo se objeví v jejich blízkosti. Pokud patříte k té druhé skupině, může se vám hodit právě zmiňovaný zeolit, který zbavuje i tohoto zápachu. Vhodné je mít jej dostatečnou zásobu v botníku, nejlépe nasypaný přímo v regálu s obuví, a pak jej můžete vkládat i přímo do bot, ze kterých jste se právě vyzuli.

dámská obuv

Odpadkové koše

Zápach z odpadkového koše dokáže být velmi nepříjemný zejména v létě a právě zde opět najde uplatnění zázračný minerál zeolit. Váže na sebe i pachy z tlejících odpadků, čímž vám zpříjemní pobyt v kuchyni. Minerál je vhodné nasypat přímo do odpadkové nádoby v silnější vrstvě několika centimetrů a občas jej propláchnout pod vodou s cedníkem, aby se toxické látky odplavily. Obrovskou výhodou zeolitu je jeho velmi nízká cena, můžete jej mít doma v zásobě ve větším množství a vaši peněženku to rozhodně nezruinuje.