Hovory o politice

Politika tady vždycky byla a tady taky vždycky bude. Protože celý svět se skládá hlavně z politiky. Politické dění je opravdu všude a na nás vůbec nezáleží, jestli politika tady stále s námi bude. Politika je totiž různá. A taky velmi zajímavé je, že každý stát anebo provincie má svou politiku. A nevím, jestli je to dobré, ale když to tak vezmu, své výhody, ale taky nevýhody to samozřejmě má. Vemte si třeba například současnou válku na Ukrajině s Ruskem. Myslím si, až to jsou dvě rozdílné politiky, že to ani není možné. Ale o tomhle se raději bavit nechci. Chci se bavit o klasické politice, kterou máme my tady v České republice. Tedy ne, že by to bylo taky nějaké terno. To vůbec ne. Jen nevím proč, ale já se o politiku moc nezajímám, protože jsem z ní vždycky měla takové stresy a nervy, že se mi zvedal žaludek. Nicméně ale není všechno zlato, co se třpytí.

Politika je různá.

A nic není tak hrozné, jak se zdá. A je jasné, že taky politika má své světlé stránky. Tohle se mi akorát snažila vždycky vtlouct do hlavy moje babička. Moje babička totiž sledovala politiku. A byla vždy velká zastánkyně politických názorů. Nevím proč, ale babička vždycky dala opravdu na všechny politické názory. Ona ani neměla žádnou oblíbenou politickou stranu, což vůbec nechápu.

Monolog na summitu.

Babička asi se všemi soucítila. Jinak si to vysvětlit nedokážu, protože moje babička se dokázala klidně s někým bavit dlouhé hodiny o politice, aniž by asi dobře věděla, o čem mluví. Ale asi politika je taková, že když člověk se nemá o čem bavit, tak se baví asi o politice. Téma je to asi takové univerzální. Nebo ne? O čem se třeba například bavíte vy, když vám dojdou témata a vážně se nemáte o čem bavit. Je tady sice univerzální téma počasí, ale to je už takové ohrané. Myslím, že dělat si vtipy o politice je taky fajn a zábavné, nemyslíte?