Zapeklité finanční situace, ve kterých se můžete ocitnout

Finance hýbou světem i našimi životy. Bez peněz v dnešní době neuděláte téměř nic, jsou potřeba úplně všude. A i proto s nimi má spousta z nás opravdu velké problémy. Jaké jsou nejčastější?

1. Zbytečné půjčky

Jsme v době, kdy si půjčit může v podstatě kdokoli na cokoli. Banky sice požadují nějaké záruky, půjčky však poskytují i různé nebankovní společnosti, které často žádné záruky neřeší. Je velice jednoduché kupovat si věci na splátky, půjčovat si peníze na věci, které akutně nepotřebujeme, ale můžete se takto také dostat do dluhové pasti, která vás už ven jen tak nepustí. Půjčujte si jen na to, na co reálně máte finance, půjčujte si pouze na životně důležité věci. Pokud potřebujete půjčit peníze a nemáte šanci je získat u banky, pak zkuste nejprve nejbližší rodinu a přátele, než se pustíte do půjček u nebankovních institucí.

žena s pokladničkou

2. Neschopnost splácet

Nejednomu z nás se už stalo to, že se dostal do takových dluhů, že nebyl schopný splácet své závazky. Pokud chcete z takové situace ven, využijte některou z bezplatných finančních poraden, kde vám pomohou zjistit, zda máte nárok na insolvenci. Pokud ano, jedná se o nejlepší možnou variantu. Pokud ne, pak musíte přehodnotit svůj dosavadní život. Snížit náklady kde to jde a žít tak, abyste se dál nezadlužovali a své závazky byli schopni splácet. Další možnost je prodat vlastní majetek, umořit dluhy a začít znovu.

bankovka

3. Exekuce

Exekuce je následek neschopnosti splácet. Pokud se dostanete až do exekuce, pak jediná možnost je buď dohodnout si nový splátkový kalendář nebo se dostat do insolvenčního řízení. Co dělat pokud mám exekuci a potřebuji půjčku Lightfinance.cz? V první řadě řešit problém s exekučním správcem. Je naprosto nevhodné řešit tuto věc na vlastní pěst, můžete se tak dostat do velkých problémů, ze kterých už vám nikdo nepomůže.

RubrikyNezařazené