Umělé květiny mohou být velmi dekorativní i tam, kde byste je neočekávali

Umělé květiny https://www.lepaso.cz/Umele-kvetiny-c16_165_2.htm nachází stále větší uplatnění v domácnostech vzhledem k tomu, že se neustále vyvíjí technika jejich výroby. Před čtyřiceti, padesáti lety, v době reálného socialismu, se u nás na trhu umělé květiny rovněž objevovaly, ale zdaleka nedosahovaly parametrů těch současných. Mnohdy vůbec neodpovídaly tvarem ani barvou originálu, zkrátka jste je při pouhém letmém pohledu ihned odhalili, a veškerá snaha o vkusnou dekoraci byla marná.

umělé slunečnice

Dnes je to jinak, umělé květiny vám mohou vkusně vyzdobit místa, kam se živé květiny buď nehodí, nebo je nemáte k dispozici v požadovaném vzrůstu, anebo je tem pro ně příliš málo světla. Jsou to kupříkladu ty typické tmavé kouty v pokojích, na chodbách, v předsíních a na schodištích, a také velmi často koupelny a toalety.

umělá květina

Do koupelny se také hodí

Koupelna je pro živé rostliny velmi problematické místo, pokud tu není okno s dostatkem světla, což obvykle nebývá pravidlem, zejména v bytových domech. Dále tu může rostlinám vadit teplotní výkyv, který tu vzniká v průběhu sprchování velmi teplou vodou, tehdy může být v koupelně i teplota vodní páry podobná sauně a ne každá rostlina to dobře snese.

umělé tulipány

Rostlinám také může vadit některá aromaterapie nebo aromatické látky v koupelových pěnách, mýdlech či sprchových gelech a šamponech. Mnoha živým rostlinám zkrátka nejlépe svědčí dostatek světla a přirozený, čerstvý vzduch o teplotě mezi 16 a 27 stupni Celsia.

Na toaletě jsou estetickým prvkem

Toalety bývají sice moderně obložené vkusným obkladem, ale mnohé z nich jsou příliš strohé. Umělé pokojové rostliny mohou toto prostředí slušně zvednout a vy máte možnost do tohoto prostoru umístit v podstatě cokoli, co se k obkladu a dlažbě či malbě stěn nejlépe hodí. Některé rostliny můžete zavěsit jako pnoucí, jiné pokládat na zem nebo na malou poličku na zadní stěně. Někdy mohou umělé rostliny zakrýt i vstup (dvířka) do stoupačky, kam je nutné zajistit přístup např. v panelových bytech.