Uložte si do mobilu nejdůležitější telefonní čísla

Každý, kdo si pořídí mobil, a spolu s ním i telefonní číslo, jako jednu z prvních věcí, co udělá, je ukládání kontaktů. Obvykle se začíná příbuznými a vlastní rodinou, k nim se pak přiřazují další známí a případně pracovní či zákaznické kontakty, jestliže se jedná o podnikatele. Na co se však obvykle zapomíná, jsou ta nejdůležitější telefonní čísla, která by v mobilu vůbec měla být:

klíč v zámku

Hasiči, Zdravotnická záchranná služba a Policie – tato telefonní čísla bývají součástí SIM karet běžně a ta byste měli znát i zpaměti. Jde o nonstop službu, která je dostupná bezplatně, tedy i tehdy, pokud vám zrovna došel kredit a nestačili jste jej dobít.

Sklenáři nonstop – představte si, že je venku deset stupňů pod nulou a odhodlali jste se umýt okna. Nedopatřením vám na okenní tabuli upadl kbelík s vodou a sklo se vysypalo. Anebo vám do okna někdo vrazil a střepy jsou všude po zemi. Problém není ani tak v těch střepech, jako v mrazivém počasí. Nemůžete čekat do druhého dne, zavolejte ihned nonstop sklenáře, kteří vám okno co nejrychleji vymění.

instalatér při práci

Elektrikář nonstop – havarijní situace se stávají i s elektroinstalací a pro tyto případy byste měli mít uložený kontakt na spolehlivého elektrikáře.

Instalatér nonstop – toto je nejčastější případ volání o pomoc, kdy se v domácnosti něco zlého přihodí. Praskne vám voda ve zdi, praskne radiátor, zanese se toaleta nebo odpad v kuchyni, anebo se porouchá plynový spotřebič, či dokonce někde ucítíte unikající plyn. Instalatéři v Praze udržují havarijní nonstop servis po celý rok a můžete jim volat třeba i na Vánoce, ovšem samozřejmě s patřičným odůvodněním.

Zámečník nonstop – už se vám někdy stalo, že jste si doma zabouchli klíče anebo zlomili klíč v zámku? I toto se stává a vy byste měli mít již dopředu zjištěný kontakt na zámečníky, kteří si s tím poradí kdekoli v terénu.