Požár zaviněný závadou na elektroinstalaci se může týkat i vás

Viděli jste někdy hořící dům? Nemáme na a mysli na fotkách nebo natočený na videu, ale v reálné situaci, naživo. Pokud ne, doporučujeme vám tuto zkušenost, pokud se někde naskytne ve vaší blízkosti. Možná vás to bude motivovat k tomu, být na svůj majetek více opatrní a nepodléhat iluzi, že cokoli je vyzděno z cihel, je tak pevné, že to vydrží skoro všechno.

elektrikář při práci

Iluze pevnosti zděných staveb je skutečně jen iluzí, protože právě požár může být důvodem k jejich stržení kvůli narušení statiky, a tak máte k dispozici jen spáleniště, na jehož základech můžete začít stavět znovu – celý dům od samého začátku. Proč ne, postavit dům je možné za pár týdnů a nakonec bude zcela nový, neokoukaný, jenže kdo to bude platit? Kdyby šlo všechno tak hladce, bez peněz, jenže to bychom museli žít na jiné planetě. Nebylo by přece jen lepší požáru předejít?

elektrické rozvody

Příčin požárů bytů a domů je celá řada a jednou z nich je dle hasičských statistik i závada na elektroinstalaci nebo spotřebičích. Někdy stačí docela málo a přijdete o všechno během krátké doby. Bude vás to o to více mrzet, protože si uvědomíte, že jste právě přišli o střechu nad hlavou v hodnotě tří milionů kvůli prodlužovací šňůře za sto dvacet korun.

Revize elektro v Praze odhaluje i velmi závažné závady, které se vyskytují i v prostředí po rekonstrukci elektrických rozvodů. Může jít o závady na kabelech, na koncových prvcích, někdy se odhalí skřípnutá prodlužovací šňůra, jindy revizní elektrikář zjistí, že prodlužovačka nevyhovuje danému příkonu připojených spotřebičů a kvůli jejímu přetížení se přehřívá, což právě může vyústit v požár.

Závad na elektroinstalaci může být celá řada a problematické mohou být i spotřebiče či osvětlovací tělesa. Někdy může být problém dokonce v lampičce na nočním stolku, což může vést i ke komickým situacím, jako s Jaroslavem Marvanem ve filmu „Dovolená s Andělem“.

RubrikyNezařazené