Kdy se vypravit do Českých Budějovic

http://www.extra.cz/toto-je-obrovsky-hit-internetu-7-receptu-ktere-uchvati-vasi-rodinu-a-vam-usetri-cas 8pt“>Lidé se ohlížejí po nejlevnějším ubytování v Českých Budějovicích https://www.penzionurudolfa.cz/ zejména v létě. Je to logické, neboť s letním obdobím je spojené příjemné teplo a dlouhý sluneční svit. To ovšem neznamená, že byste v jihočeské metropoli nemohli prožít krásné okamžiky i kdykoli jindy.

Sokolský ostrov České Budějovice

Zásnuby

Lidé, kteří se milují, a rádi by spolu trávili zbytek života, plánují zásnuby s obrovským nadšením. Těší se z každého volného okamžiku, kdy jsou spolu, a rádi by toto životní období také oslavili a prožili v atraktivním prostředí. Pokud se přímo nechystáte do zahraničí, např. v zimě do Alp nebo v létě k Jadranu, rádi bychom vám nabídli právě Jižní Čechy. České Budějovice zaujímají velmi výhodnou polohu vůči přírodním a historickým památkám v okolí, a můžete tu vaše zásnuby trávit třeba na podzim nebo na jaře, a klidně i pod sněhovým příkrovem.

A chcete-li pár tipů, kam se vypravit, tady jsou: Rozhodně nepřehlédněte dominantu, která se vypíná nedaleko odtud, a nelze ji přehlédnout – nejvyšší horu Blanského lesa Kleť. Je odtud překrásný výhled do krajiny, který si užijete i v květnu nebo začátkem října.

České Budějovice v zimě

V jarním období vás uchvátí v krajině Českobudějovicka, Třeboňska a Českokrumlovska kvetoucí louky a stromy podél silnic, vyplatí se vzít si s sebou jízdní kola a podniknout několik výletů po značených cyklotrasách v okolí. Velmi působivá je i jízda na kole z Vyššího Brodu do Českého Krumlova, Zlaté Koruny, Třísova, Holubova, Homole a Českých Budějovic po silnicích č. 160 a 143. A pokud se vám nechce šlapat takovou dálku, vystačíte s jízdou na Hlubokou nad Vltavou podél řeky, která je na jaře i na podzim velmi romantická.

Romantiku však můžete prožít přímo v Českých Budějovicích, a to i v zimním období, nejlépe kolem vánočních svátků a Silvestra, kdy se tu pořádají vánoční trhy, a kdy vám tu budou vyhovovat procházky podél Malše a Vltavy, v parku Stromovka, v parku Háječek a v městském parku od Senovážného náměstí až k ulici Na Sadech podél Mlýnské stoky, ke krytému plaveckému bazénu na Sokolském ostrově. A pochopitelně vás v zimě zve k posezení celá řada místních čajoven, cukráren, kaváren a restaurací.