I sezení u počítače může být příjemné!

Občas je každý z nás někdy unavený z práce. Koukáme celé dny do počítačů, děláme rutinní činnost, celý den sedíme v jedné poloze. Na to ale není naše tělo stavěné, protože pak často trpí z různých důvodů. Naše tělo je stavěné na pohyb a na přirozenou činnost, čímž sezení u počítače rozhodně není. Má to hned několik špatných dopadů na naše tělo!

žena s tabletem

Co nejvíce ničí naše tělo při sezení u počítače? Špatných důsledků je hned několik. Lze jim ale přecházet, nebo alespoň ty nejfatálnější dopady redukovat a viditelně snižovat. Sezení u počítače je pro naše tělo velmi nepřirozené. Trpí naše záda, ruce, nohy ale i oči! Je potřeba myslet na to, abychom seděli rovně a čas od času se prošli a protáhli. Častým onemocněním z práce na počítači jsou karpální tunely, což je bolestivé onemocnění rukou způsobené prací s myší od počítače. Lze jím předcházet kvalitní ergonomickou myší a také pravidelným cvičením. Existují velmi snadné cviky na ruce, které je třeba cvičit pravidelně, abyste se vyhnuli karpálům.

žena u PC

Věděli jste také, že se při sezení u počítače ničí vaše oči? Možná se vám už stalo, že jste seděli dlouho u počítače, do něhož jste dlouho koukali, až vás z toho bolely oči a také jste nemohli usnout. To je naprosto normální stav, který nastane po dlouhotrvajícím koukání do obrazovky počítače. Obrazovka elektronického zařízení, tedy i tabletu nebo mobilu, vyzařuje tzv. modré světlo, které není vůbec prospěšné pro naše oči. Ale i tomu se dá vyhnout! Tento problém vyřeší brýle proti modrému světlu https://www.luxbryle.cz/36-proti-modremu-svetlu! Po jejich nošení se vám zkvalitní spánek a oči už vás nebudou bolet a pálit! Tyto speciální brýle jsou určeny pro všechny, kteří každý den koukají do obrazovky počítače a chtějí zlepšit jejich komfort. Nemají žádné dioptrie, tak je může nosit skutečně každý. Navíc brýle přidají i vašemu image, protože jsou velmi elegantní a atraktivní!